Dostosowanie maszyn do minimalnych wymagań

 • oslona

Firma MultiMasz to ceniony dostawca obrabiarek, akcesoriów takich jak osłony bezpieczeństwa oraz części zamiennych. Oferujemy maszyny, które odznaczają się najwyższą jakością wykonania, funkcjonalnością oraz komfortem użytkowania, dzięki czemu cieszą się wciąż rosnącą popularnością wśród klientów na terenie całego kraju. Niemniej, produkcja i dystrybucja wysokiej klasy urządzeń to nie jedyny obszar naszej działalności.

Bezpieczeństwo maszyn to bardzo ważny aspekt funkcjonowania firmy Multimasz - działalność związana z dostosowaniem urządzeń, tak aby spełniały one minimalne wymagania BHP dla maszyn. Wszystkie oferowane obrabiarki do metalu zarówno nowe jaki i po remoncie kapitalnym muszą spełniać szereg wymagań (np. posiadać osłony bezpieczeństwa) aby praca na nich była bezpieczna. Bezpieczeństwo maszyn oraz spełniane przez nie wymagania każdorazowo potwierdzone jest wystawieniem odpowiednich dokumentów.

Świadczymy także profesjonalne usługi zwiększające bezpieczeństwo maszyn podczas pracy na obrabiarkach. Wiąże się to z weryfikacją faktycznego stanu parku maszynowego a następnie z wprowadzaniem niezbędnych usprawnień np. montując osłony bezpieczeństwa.


NASZYM KLIENTOM OFERUJEMY WSPARCIE W PROCEDURACH DOSTOSOWANIA MASZYN I URZĄDZEŃ

DO MINIMALNYCH WYMAGAŃ BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM

ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA GOSPODARKI Z DNIA 30 PAŹDZIERNIKA 2002 ROKU ORAZ PÓŹNIEJSZYMI ZMIANAMI


Minimalne wymagania dla maszyn

Dzięki posiadanej wiedzy oraz ogromnemu doświadczeniu, firma MultiMasz świadczy usługi, które mają na celu dostosowanie maszyn do minimalnych wymagań BHP. Procedura przebiega w kilku etapach:chmurka_nr_2

 • weryfikacji stanu technicznego u Klienta (sporządzenie tzw. listy kontrolnej - "checklisty" stwierdzającej stopień w jakim minimalne wymagania dla maszyn mijają się z rzeczywistymi oraz określenie koniecznych zmian)
 • przygotowania projektu (oszacowanie kosztów technicznych i organizacyjnych, sporządzenie harmonogramu prac)
 • realizacji czyli wdrożenia odpowiednich rozwiązań technicznych (montaż i uruchomienie),dotyczy m.in.:

- elementów sterowniczych
- uruchamiania maszyny
- zatrzymywania awaryjnego
- osłony bezpieczeństwa
- odłączania maszyn od źródeł energii
- znaków ostrzegawczych
- zabezpieczenia przez ryzykiem pożaru, wybuchu, porażenia prądem

 • wykonanie stosownej dokumentacji oraz wystawienie Deklaracji Zgodności na maszynę.

Ponadto, w ciągłej sprzedaży posiadamy produkty zapewniające bezpieczeństwo maszyn, pozwalające zapewnić minimalne wymagania dla maszyn:
  • osłony bezpieczeństwa i urządzenia ochronne: osłony harmonijkowe, teleskopowe, roloosłony na elementy wirujące, ekrany przeciwwiórowe,
  • profesjonalne oświetlenie stanowiskowe: lampy halogenowe,
  • elementy elektryczne: przekaźniki, wyłączniki krańcowe, awaryjne, stacyjki,
  • prowadniki kabla,
  • oznaczniki bezpieczeństwa i piktogramy.


ZADZWOŃ DO NAS I ZAPYTAJ!


Zgodnie z Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 30 października 2002 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie użytkowania maszyn przez pracowników w czasie pracy (Dz. U. Nr 191, poz. 1596 ze zmianami z 2003 r. Nr 178, poz. 1745) pracodawcy mają obowiązek dostosowania do dnia 1 stycznia 2006 r. maszyn i urządzeń użytkowanych na stanowiskach pracy do tzw. wymagań minimalnych. Obowiązek ten dotyczy maszyn i innych urządzeń technicznych, narzędzi oraz instalacji użytkowanych podczas pracy, nabytych przed dniem 1 stycznia 2003 r.


FaLang translation system by Faboba

Centralne smarowanie

Noże do gilotyn

Hydroakumulatory

MultiMasz spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., Gola 33A, 63-640 Bralin k. Kępna, tel.: +48 62 7915150, fax: +48 62 7915155, multimasz@multimasz.pl