Wibroizolatory

Dostępne w naszej ofercie wibroizolatory typu GGNI pozwalają na precyzyjne poziomowanie maszyny, szybki i łatwy montaż bez potrzeby kotwienia w posadzce oraz doskonałą izolację drgań maszyny od drgań przenoszonych przez podłoże.

Średnica [mm]Gwint Śruba [mm]Nacisk [kg]
80M12 x 120500
120M16 x 1451000
160M20 x 1701500
200M24 x 1902500

Instrukcja

Po umieszczeniu maszyny na wysokości wyższej od wibroizolatora wsunąć wibroizolatory pod otwory w podstawie maszyny.

Opuścić maszynę na wibroizolatory.

Wypoziomować maszynę obracając śruby zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Po wypoziomowaniu maszyny należy dokręcić nakrętkę kontrującą w celu zabezpieczenia.

Wibroizolatory typu GNNP

Nowoczesna technologia i wysoka jakość.

Wibroizolatory typu GNNP przeznaczone są do bezfundamentowego posadowienia maszyn i urządzeń (bez kotwienia). Składają się z części sprężystej przywulkanizowanej do metalowej tarczy, krążków dystansowych i śruby regulacyjnej z nakrętką kontrującą. Stosowane są jako podkładki wibroizolacyjne umożliwiające izolację drgań i obniżenie hałasu. Poprawiają warunki i jakość pracy.

Mogą być na nich ustawiane:

  • Obrabiarki do metalu - tokarki, szlifierki, frezarki, dłutownice, prasy nożycowe, piły, itp.
  • Obrabiarki do drewna - strugarki, grubościówki, piły, itp.
  • Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych
  • Linie produkcyjne, montażowe, transportowe, rozlewnicze, itp.
  • Inne maszyny i urządzenia stosowane w różnych branżach przemysłu

Dane techniczne

Dobór wibroizolatorów

Dobór wielkości wibroizolatorów należy dokonać z uwzględnieniem następujących podstawowych parametrów urządzenia: masa całkowita, prędkość obrotowa, ilość i średnica otworów w podstawie, wysokość podstawy. Przy doborze zaleca się przyjmować obciążenie robocze max 80% obciążenia nominalnego. Częstotliwość drgań wymuszonych np.: dla maszyn wirnikowych o ilości n obrotów można obliczyć jako f=n/60 i powinna być większa od częstotliwości drgań własnych wibroizolatora.

Wykonujemy również wibroizolatory specjalne wg indywidualnych zapotrzebowań np.:Łączone podwójnie dla maszyn o dużym ciężarze oraz w wykonaniu kwasoodpornym.

Montaż

Montaż maszyny na wibroizolatorach odbywa się w ten sposób, że pod otwory uniesionej maszyny wsuwamy płytę wibroizolatora z tulejką, a następnie wkręcamy śrubę do oporu unosząc maszynę. Następnie przystępujemy do poziomowania maszyny wkręcając śrubę. Po zakończeniu poziomowania zabezpieczamy śrubę nakrętką kontrującą.

FaLang translation system by Faboba

Centralne smarowanie

Noże do gilotyn

Hydroakumulatory

MultiMasz spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., Gola 33A, 63-640 Bralin k. Kępna, tel.: +48 62 7915150, fax: +48 62 7915155, multimasz@multimasz.pl