Wibroizolatory

Dostępne w naszej ofercie wibroizolatory typu GGNI pozwalają na precyzyjne poziomowanie maszyny, szybki i łatwy montaż bez potrzeby kotwienia w posadzce oraz doskonałą izolację drgań maszyny od drgań przenoszonych przez podłoże.

Średnica [mm]Gwint Śruba [mm]Nacisk [kg]
80M12 x 120500
120M16 x 1451000
160M20 x 1701500
200M24 x 1902500

Instrukcja

Po umieszczeniu maszyny na wysokości wyższej od wibroizolatora wsunąć wibroizolatory pod otwory w podstawie maszyny.

Opuścić maszynę na wibroizolatory.

Wypoziomować maszynę obracając śruby zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Po wypoziomowaniu maszyny należy dokręcić nakrętkę kontrującą w celu zabezpieczenia.

Wibroizolatory typu GNNP

Nowoczesna technologia i wysoka jakość.

Wibroizolatory typu GNNP przeznaczone są do bezfundamentowego posadowienia maszyn i urządzeń (bez kotwienia). Składają się z części sprężystej przywulkanizowanej do metalowej tarczy, krążków dystansowych i śruby regulacyjnej z nakrętką kontrującą. Stosowane są jako podkładki wibroizolacyjne umożliwiające izolację drgań i obniżenie hałasu. Poprawiają warunki i jakość pracy.

Mogą być na nich ustawiane:

  • Obrabiarki do metalu - tokarki, szlifierki, frezarki, dłutownice, prasy nożycowe, piły, itp.
  • Obrabiarki do drewna - strugarki, grubościówki, piły, itp.
  • Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych
  • Linie produkcyjne, montażowe, transportowe, rozlewnicze, itp.
  • Inne maszyny i urządzenia stosowane w różnych branżach przemysłu

Dane techniczne

Dobór wibroizolatorów

Dobór wielkości wibroizolatorów należy dokonać z uwzględnieniem następujących podstawowych parametrów urządzenia: masa całkowita, prędkość obrotowa, ilość i średnica otworów w podstawie, wysokość podstawy. Przy doborze zaleca się przyjmować obciążenie robocze max 80% obciążenia nominalnego. Częstotliwość drgań wymuszonych np.: dla maszyn wirnikowych o ilości n obrotów można obliczyć jako f=n/60 i powinna być większa od częstotliwości drgań własnych wibroizolatora.

Wykonujemy również wibroizolatory specjalne wg indywidualnych zapotrzebowań np.:Łączone podwójnie dla maszyn o dużym ciężarze oraz w wykonaniu kwasoodpornym.

Montaż

Montaż maszyny na wibroizolatorach odbywa się w ten sposób, że pod otwory uniesionej maszyny wsuwamy płytę wibroizolatora z tulejką, a następnie wkręcamy śrubę do oporu unosząc maszynę. Następnie przystępujemy do poziomowania maszyny wkręcając śrubę. Po zakończeniu poziomowania zabezpieczamy śrubę nakrętką kontrującą.

FaLang translation system by Faboba
MultiMasz spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., Gola 33A, 63-640 Bralin k. Kępna, tel.: +48 62 7915150, fax: +48 62 7915155, multimasz@multimasz.pl