Dobór sprzęgła do maszyn

Sprzęgło jest jednym z najważniejszych elementów całej maszyny, pozwalającym na łączenie i oddziaływanie na siebie dwóch niezależnych wałów i związanych z nimi układów. Dlatego też wybór odpowiedniego elementu staje się kluczowy. Od niego bowiem zależy sprawne funkcjonowanie całej maszyny.

Jeśli czeka nas dobór sprzęgła, to na co należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na stosunek obciążenia urządzenia do dopuszczalnego obciążenia sprzęgła – jeśli ta część zostanie przeciążona w czasie pracy, może dojść do uszkodzenia pozostałych elementów obrabiarki, a tym samym – do awarii.

Jak wybrać pasujący komponent?

Przede wszystkim warto sięgać po produkty sprawdzonych producentów części maszyn. Jeśli do tej pory pracowało się na gotowym już układzie, nie powinno być problemu z doborem odpowiedniego sprzęgła, gdyż wystarczy kierować się parametrami, którymi charakteryzował się wymieniany element. Jeśli jednak projektujemy cały system od podstaw, należy dokonać odpowiednich obliczeń lub też skorzystać z pomocy osób, które mają odpowiednie doświadczenie. Te zaś znajdziecie w firmie MultiMasz.

sprzęgło do maszyny

Będąc specjalistami od maszyn do obróbki metalu, takich jak frezarki, tokarki, wiertarki, wiertarko-frezarki, szlifierki i piły taśmowe, możemy Państwu zaproponować pomoc w wyborze różnych sprzęgieł, między innymi:

  • elektromagnetycznych wielopłytkowych,
  • elektromagnetycznych tarczowych,
  • elektromagnetycznych zębatych,
  • mechanicznych,
  • hydraulicznych.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu, serwisowaniu i modernizowaniu maszyn do obróbki metalu, możemy Państwu zagwarantować wybór najlepszych komponentów, a także profesjonalną poradę. Dobór sprzęgła z pomocą naszych pracowników nie będzie niczym trudnym, dodatkowo zaproponują rozwiązanie najkorzystniejsze cenowo.

FaLang translation system by Faboba
MultiMasz spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., Gola 33A, 63-640 Bralin k. Kępna, tel.: +48 62 7915150, fax: +48 62 7915155, multimasz@multimasz.pl